6,575
edits
(Created page with "List of all experts on Volkswagen == Analysts == == Twitter == * Expert 1 == Youtube ==") |
No edit summary |
||
| Line 2: | Line 2: | ||
== Analysts == | == Analysts == | ||
{| class="wikitable" | |||
|+ | |||
!Analyst name<ref>https://seekingalpha.com/article/4550791-volkswagen-ag-vwagy-q3-2022-earnings-call-transcript</ref> | |||
!Company | |||
!LinkedIn Profile | |||
!Twitter Profile | |||
|- | |||
|Tim Rokossa | |||
|Deutsche Bank | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|José Asumendi | |||
|JPMorgan | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|Horst Schneider | |||
|Bank of America | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|Philippe Houchois | |||
|Jefferies | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|Daniel Schwarz | |||
|Stifel | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|Stephen Reitman | |||
|Societe General | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|Charles Coldicott | |||
|Redburn | |||
| | |||
| | |||
|} | |||
== Twitter == | == Twitter == | ||